Dodany: 2010-10-12 13:55:53

Architektura modernistycznaPraktycznie każdy architekt szczecin w swojej pracy wzoruje się na architekturze XX i XXI wieku, ponieważ to ona określa współczesne wzorce i normy. Architekt szczecin jest obowiązany znać te kanony i wzorce, aby móc zastosować je w praktyce.

 

Natomiast znajomość odpowiednich okresów w architekturze XX i XXI wieku jest pogłębiana na studiach architektonicznych oraz na historii sztuki. Dlatego też dobry architekt szczecin powinien takie kierunki mieć ukończone, ponieważ tylko wtedy będzie znał i potrafił zastosować i odwzorować tradycyjne i współczesne modele architektoniczne. Modernizm jest jednym z prądów będących przykładem architektury XX wieku. Zakłada całkowite odejście nie tylko od stylów historycznych, ale również od wszelkiej stylizacji. Rozwijał się w latach ok. 1918-1975.

 

Architekci modernistyczni zakładali, że o pięknie budynku stanowi głównie jego funkcjonalność. Budynek stanowić miał dzieło abstrakcyjne. Wszelki ornament i ozdoby były odrzucane. W przeciwieństwie do stylów historycznych i secesji ruch nowoczesny nie wypracował jednolitych form stylowych. Podstawową zasadą, którą kierowali się architekci modernizmu, było poczucie moralnego obowiązku wobec społeczności - urbanistyka, architektura i przemysł..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Architektura modernistyczna
Nick: