Dodany: 2010-10-12 14:01:08

Architekt szczecin najczęściej projektuje budynki wywodzące się z kanonów współczesnej architektury. Dzięki temu, architekt szczecin tworzy domu uniwersalne, odpowiadające potrzebom ich użytkowników oraz normom i wzorcom szerzonym przez kanony współczesnej architektury.

 

Chcąc projektować w zgodzie z nowoczesnością, architekt szczecin kieruje się wieloma zasadami i względami, jednak zawsze, najważniejsze jest jego własne wyczucie i wizja danego budynku, do której musi przekonać inwestora. Architektura współczesna, inaczej postmodernistyczna cechuje się pluralizmem i złożonością. Zdaniem postmodernistów, architektura nie musi ulegać duchowi czasu i postępowi technicznemu, zaś przede wszystkim powinna zależeć od kontekstu, nastroju czy wreszcie osobistych upodobań architekta i inwestora. W postmodernizmie występuje najczęściej rozłączne traktowanie funkcjonalności i kształtu. Zewnętrzność obiektu jest świadomą dekoracją i nakładką na jego stylistyczną neutralność.

 

Funkcjonalizm jest odrzucany, architektura jest traktowana jako sztuka oderwana od realiów. Ornamenty i symbole, a także symetria wracają do łask w tym stylu architektonicznym. Postmodernizm rehabilituje dawne i tradycyjne miasto, podkreśla się znaczenie mieszanej struktury miasta..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Architektura współczesna
Nick: