Dodany: 2010-10-12 14:08:18

Jakie usługi oferują biura architektoniczneArchitekt szczecin, który projektuje dom dla inwestora ma niełatwe zadanie. Architekt szczecin musi bowiem nie tylko kierować się potrzebami i pomysłami inwestora, ale również doradzać mu w przypadkach spornych i wymagających ponownego opracowania.

 

Nie wszyscy inwestorzy wiedzą czego chcą, wtedy zazwyczaj architekt szczecin decyduje się na gotowe rozwiązania i poleca projekty gotowe, ze specjalnego katalogu. Większość z nich była realizowana, dlatego inwestor może nie tylko na wizualizacji obejrzeć, jak będzie wyglądał jego dom, ale również na rzeczywistych zdjęciach. Poza tym taki projekt dostępny jest od ręki, a inwestor nie musi czekać na jego wykonanie. Jeśli natomiast inwestor przychodzi do architekta z konkretnym planem i wizją to jego zadaniem jest tę wizję przedstawić w rzeczywistych kształtach i rozmiarach.

 

Często rozwiązania proponowane przez inwestorów są niekorzystne lub nie wydają się o końca bezpieczne, czy zgodne z wymogami prawa budowlanego. Wtedy zadaniem architekta jest nie tylko przekonać inwestora do zmiany zdania, ale również przedstawienie alternatywnego rozwiązania danej kwestii. Dlatego umiejętność komunikacji i argumentowania jest u architekta bardzo ważna, często najważniejsza przy negocjacjach z klientem..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakie usługi oferują biura architektoniczne
Nick: