Dodany: 2010-10-12 14:35:55

DachyArchitekt szczecin projektując dom bardzo dużo uwagi poświęca różnorodnych elementom architektonicznym. W jego projektach osobno rozrysowane są okna, drzwi, balkony, tarasy, schody i dach.

 

Architekt szczecin musi w taki sposób przygotować projekt, aby był zrozumiały, precyzyjny i czytelny dla ekipy budowlanej. Dzięki skrupulatnemu rozrysowaniu dachu, architekt szczecin określa jest kształt, wymiar i materiały, z których zostanie wykonany. To właśnie architekt wyznacza ciąg kominowy i wszelkie inne instalacje, które znajdują się w domu, oczywiście wszystko zostaje uzgodnione z elektrykiem i inspektorem robot budowanych, który zajmuje się nadzorowaniem pracy i dopuszczeniem budynku do użytku. Dach jest podstawowym elementem domu.

 

Dlatego powinien być tak skonstruowany, aby zapewniał ochronę i służył przez długie lata. Dach składa się z konstrukcji nośnej i pokrycia. Konstrukcja dachu w budynkach o średniej wielkości jest zazwyczaj wykonana z belek drewnianych, przy większych odległościach pomiędzy ścianami zewnętrznymi stosuje się konstrukcje stalowe, żelbetowe lub z drewna klejonego. Materiały używane do pokrycia dachu to często materiały tradycyjne,  takie jak strzecha, gont czy łupek, wykorzystywane najczęściej w domach stylizowanych i tradycyjnych, jak i współczesne systemy pokryć dachowych, dachówki, papa, czy blacha..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dachy
Nick: